18 Haziran 2011 Cumartesi

Angelina Jolie Hatay'a geldi !

Angelina Jolue, Suriyelilere maddi ve manevi destekte bulunacak
Ünlü Hollywood yıldızı Angelina Jolie'nin Suriye'de yaşanan olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınanları görmek için Yayladağı'na geldi.

Çadırkentin kurulduğu Tekel binasının ön duvarına Jolie için hazırlanan ve üzerinde Türkçe ve İngilizce olarak "Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin/Goodness Angel Of The World Wellcome" yazılı dev bir pankart asıldı.

Bugüne kadar, 10 yıldır 20 kadar ülkede savaş bölgelerinde zor durumda bulunan mültecileri ziyaret etmesiyle tanınan Jolie'nin Hatay'da geçici çadır kentlerde konaklayan Suriyelilere maddi ve manevi destekte bulunacağı belirtiliyor.

TÜRKİYE'YE GELEN SURİYELİLERİN SAYISI 9 BİN 693 KİŞİYE ULAŞTI

Bu arada Suriye'deki olaylardan kaçarak, sınır köylerinden kontrollü bir şekilde Türkiye'ye giren Suriyelilerin sayısı 9 bin 693'e ulaştı. Türkiye'ye gelen Suriye vatandaşlarının sayısının 8 bin 904'den, dün gelenlerle birlikte 9 bin 693'e ulaştığı, gelenlerin tamamının kayıt altına alındığı öğrenildi.

Türk Kızılayı tarafından ikisi Yayladağı, ikisi Altınözü ve birisi Reyhanlı ilçesinde olmak üzere kurulan toplam 5 geçici çadır kentte, Suriyelilere sağlık hizmetinin yanı sıra 3 öğün yemek verildiği ve tüm ihtiyaçlarının karşılandığı belirtildi

Hiç yorum yok: