23 Haziran 2011 Perşembe

Erkeklerin Cinsel Korkuları


Erkeklerin de seksle ilgili korkuları var.

Çıplak kalmak

Erkekler kilolarından şikayet etmeseler de çırıp çıplak olmaktan korkuyorlar. Brad Pitt gibi seksi erkekler kadınların göz bebeği olduğundan bu yana erkekler de eğer göbekli veya kilolularsa çıplak kalmak istemiyor.

images/article/ask-cinsellik/1.jpgPrezervatifi unutmak

Erkekler seks sırasında korunmak gerektiğinin farkındalar ancak aniden gelişen bir ilişkide yanlarında prezervatif bulunmamasından korkuyorlar. Bu konuda erkek kadar kadınların da sorumluluk sahibi olmasını istiyorlar.

İlişkinin ciddiye dönüşmesi

Erkekler sekse çok fazla anlam yüklemez. Bazı şeyleri kadınlara göre daha basit düşünür. İlişkinin ilk başında kadınlar erkekleri yönlendirmeye çalışırlar. Bu erkekleri biraz korkutur. Erkekler göründükleri ve söyledikleri gibidir. Örneğin bir erkek bir kızla birlikte olduysa, ikinci seferde kız despot bir tavır sergilemeye başlayabilir. Evlilik konuşur, ailesiyle tanıştırmaktan söz eder. Erkekler bu tür başlangıçlarda sık boğaz edilmekten çok korkar.

Yatakta başarısız olmak

Her erkek hemen sekse hazırmış gibi görünse de derinlerde başaramama korkusu taşır. Başarısız olduğunda çoğu zaman suöu kadına atma eğilimindedir.

alıntı : mynet