22 Haziran 2011 Çarşamba

Facebook'ta fuhuş


Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi 'Facebook', fuhuş sektörünün de gözdesi haline geldi.
Yasa dışı yollarla fuhuş yaptırmak için akla hayale gelmeyen yöntemlere başvuran fuhuş şebekeleri bu kez gözü sosyal paylaşım sitelerine dikti.

Sanal alemde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) göz açtırmadığı bir şebeke, Facebook’ta ‘Ataköy Randevu’ adıyla oluşturduğu hesapla fuhuş pazarlıklarını yeniden internet ortamına taşıdı.

‘Ataköy Randevu’ adıyla oluşturulan Facebook hesabında, çoğunluğunu yabancı uyruklu olduğu kadınların yarı çıplak fotoğraflarının altında isimleri bulunuyor. Facebook’ta hesabı bulunan müşteriler fotoğraf galerisinden seçtikleri kadınla mesaj atma yöntemiyle iletişim kuruyor.

Facebook’ta açılan ‘Ataköy Randevu’ hesabına ulaşmak isteyen müşteriler, ilk önce ‘Ataköy Randevu’ya arkadaşlık isteği gönderiyor. Sanal fuhuş hesabı tarafından arkadaşlık isteği kabul edilen müşteriler, fotoğraf galerisinde isimleriyle bulunan kadınlardan istediğini beğeniyor. Ardından müşteriler, beğendikleri kadının adına mesaj yolluyor ve pazarlık kurallarını öğreniyor.

‘Ataköy Randevu’ hesabından gelen mesajda ise “Merhabalar. Randevu almak için 50 TL olan oda ücretimizi işletmecimizin hesabına yatırıyorsunuz. Randevuya gelindiğinde ise seçtiğimiz kızımıza 1 saat için 70 TL ödeme yapıyorsunuz” diyor. Bu aşamadan sonra randevu almak isteyen müşteriler şebekenin banka hesabına mesajla istenen 50 TL’lik oda ücretini yatırıyor.

Parayı yatıran müşteriler seçtikleri kadınlarla mesajlaşma ve belirlenen adreslerde randevulaşma imkanı buluyor. Yaklaşık 700 üyesi bulunan hesaba, kadınlarla ilişkiye giren müşterilerin yazdığı mesajlar dikkat çekiyor.

Ayrıca Ataköy Randevu hesabında aynı mantıkla çalışan ‘Gizli sever misin’ adında jigolo sitesi de bulunuyor.

alıntı : istanbulhaber

Hiç yorum yok: