23 Haziran 2011 Perşembe

İslami Facebook



Hz. Muhammed'e yönelik hakaretler Facebook'ta yayılınca Pakistanlı tasarımcılar alternatifini ürettiler.


Facebook'a olan büyük ilgi Pakistan'lı girişimcileri harekete geçirdi.


Pakistan'daki Facebook gerilimini değerlendiren bir grup web tasarımcısı logosu ve görünümü Facebook'tan alıntı olan çakma 'İslami Facebook' sitesi kurdu.


Hz. Muhammed'e yönelik "kafirce" resimlerin olduğu sosyal ağlara tepki olarak böyle bir paylaşım sitesi açmaya karar verdiklerini söyleyen Lahor kentinden 6 tasarımcı
adresindeki siteye "Millet Facebook" adını verdi.

yeni paylaşım sitesinin Müslüman dünyasına hizmet etmesi amaçlanıyor.

Zahir Mir amaçlarının hem Peygamberin resimlerinin yayımlanmasını onaylamadıklarını göstermek hem de zayıf ve karmaşık mahremiyet kurallarına sahip olmakla eleştirilen Facebook'a alternatif getirmek olduğunu belirtti.

Pakistan'da binlerce kişi Facebook'un Hz. Muhammed resimleriyle ilgili bir yarışma düzenlemesini protesto etmişti. Pakistan hükümeti de Facebook ve YouTube'u 'sakıncalı' gördüğü sayfalar silininceye kadar erişime kapamıştı. Sayfalar Pakistan'dan bağlananların göremeyeceği şekilde kaldırılınca erişim tekrar başlatıldı.

Site sahipleri siteye olan yoğun ilgiden dolayı teknik altyapılarının yetersiz kaldığını ve güncelleme yapıldığını açıklıyor sitelerinde.Şu an siteye girildiğinde basit bir sayfada Facebook sahibinin siyonist olduğunu ve millatfacebook.com un kısa sürede ulaştığı başarıdan bahsediliyor.

Yapılan açıklamalarda CIA ve Facebook kaynaklı saldırıların millatfacebook.com u hedef aldığı söyleniyor.Ayrıca birçok Amerikan internet şirketinin sitenin gidişatını negatif anlamda engellemek için yapılanlar anlatılıyor.

Site şu an birçok yabancı haber ajansı tarafından haber yapılmış ve müslüman dünyasının fenomeni olma yolunda

alıntı : internethaber