23 Haziran 2011 Perşembe

Orgazma biraz yaklaşabilmek


Haftada bir uzun uzun sevişmek yerine birkaç gününüzü hızlı sekse ayırabilirsiniz. Aslında uzun zamandır ilişki içinde olan kadınların çoğu bu fikre sıcak bakıyor. 45 dakika sürecekken 10 dakikada bitebilecek bir şeye (zevk veriyorsa) kim hayır der ki? Amerika'da yapılan bir araştırma, kişinin orgazma ulaşmasını sağlayan bir seks seansının ortalama 3 ila 13 dakika arasında sürdüğünü gösteriyor. Erkeklerin hızlı bir şekilde sonra ulaşmaya itiraz etmeyeceklerini hepimiz biliyoruz. Sadece çekindikleri için bunu bizden talep etmiyorlar.
Ön sevişme dedikleri
Yıllarca, orgazma biraz olsun yaklaşabilmek için en az yarım saat sürecek ön sevişmenin şart olduğuna inandık durduk. Belki de bu yüzden hızlı sekse şimdiye kadar hep burun kıvırdık. Bunun sebebi, genel olarak kadınların sevişme moduna daha zor geçip orgazma erkeklerden çok daha zor ulaşmaları olabilir. Aslında bu çok da doğru değil. Çünkü yapılan araştırmalar, kadınların orgazma ulaşmaları için dört dakikanın yeterli olduğunu gösteriyor. Buradan yola çıkarak diyebiliriz ki; kadınların erkeklerden daha uzun sürede doyuma ulaşması, az ve yanlış şekilde uyarılmalarından kaynaklanıyor. Dolayısıyla hızlı bir şekilde seviştiğinizde -tabii doğru teknikleri uygularsanız- fazlasıyla zevk almak mümkün olabiliyor.

Kolları sıvayın

Kadınlar bazen seks yapmaya üşeniyor ve sırf bu sebeple sevgililerini kendilerinden uzaklaştırıyorlar. Ama aynı kadınlar, seviştikten sonra hallerinden gayet memnun görünüyorlar.

Sevgilinizle hızlıca bir şekilde seviştiğinizde, öncesinde kendinizi hazırlamanıza gerek kalmıyor. Çünkü istekli ya da isteksiz olup, işe koyulduğunuzda eninde sonunda havaya giriyorsunuz. Hatta işin içinde romantizm olmaması da heyecanı arttırabiliyor. Sadece olaya dahil olmak bile heyecanı vücudunuzun her köşesinde hissetmenizi sağlayabilir. İçinizdeki acele etme duygusu ise sizi sevgilinizle ilk çıkmaya başladığınız günlere götürebilir. Yani seksin heyecanlı olduğu günlere...

Eğlence geri geliyor

İlişkinizin başlarında yaşadığınız tutkulu seks çok heyecanlı olabilir. Ama sevgilinizle yakınlaştıkça artacağını umduğunuz orgazm miktarında neden oynama olmadığını hiç düşündünüz mü? Hızlı seksin beklentilerinize cevap verebilmesi için kontrolü ele almanız gerekebilir. Bu da, kendinizi zihinsel olarak bu olaya hazırlamanızdan geçiyor. Gün içinde ona ateşli mesajlar atabilirsiniz ve bu şekilde beyninizin vücudunuzu (ön sevişme olmaksızın) orgazma hazırlamasını sağlamış olursunuz.

Elbette sevgiliniz kapıdan girer girmez harekete geçmenizi söylemiyoruz. Önemli olan içinizden geldiği gibi ama kesinlikle seri hareket etmeniz. Çoğumuz hızlı yapılan seksi ısınma turu olarak gördüğünden göz ardı ediyor.

Artıları çok

Maalesef hızlı seksin her zaman orgazmla sonuçlanacağının garantisi yok. Ama cinsel enerjinizi artırması ve en yakın zamanda partnerinizle tekrar birlikte olmak için istek duymanızı sağlaması en önemli artılarından biri.

Sonrasında orgazm olsanız da olmasanız da; kendiniz daha enerjik, canlı, güçlü ve hatta dünyayı ele geçirme isteğiyle dopdolu hissedeceksiniz. Seks iki dakika veya iki saat de sürse, sağlığınıza olan olumlu etkilerini unutmayın. Sadece 20 saniyelik bir sarılma bile bağlılık hormonu denilen oksitosin seviyesini arttırıyor. Hızlı seks sayesinde -üzerinizde baskı hissetmediğinizden- ilişkinizi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Eğer uzun süre birlikte olmadıysanız, performansla ilgili tedirginlik yaşayabilirsiniz. Bu da, kısıtlı zamanınız olduğunda seksten kaçınmanız için makul bir bahane olarak karşınıza çıkar. Eğer yatakta partnerinizle iletişim kuramıyorsanız, bunun gerginliği ilişkinizin diğer alanlarına da yansır. Mesela bu yüzden bulaşık makinesini konusunda birbirinize girebilirsiniz. Unutmayın ki seks sadece birbirinize olan bağlılığınızı arttırmakla kalmıyor, stresi azaltıyor, uyku kalitesini yükseltiyor ve bağışıklık sistemini destekliyor. İskoçya'da yapılan bir araştırma, her gün seks yapanların yapmayanlara oranla 7 ila 12 yaş arasında daha genç gösterdiklerini gösteriyor. Kısacası hızlı seksi sağlıklı ve mutlu bir yaşama gitmenin yolu olarak düşünebilirsiniz. Estetik uygulamalara harcadığınız paranın cebinizde kalması da cabası!

Hızlı seksten tatmin olmanızı sağlayacak 6 şey!

1- Bu bir klişedir ama beyniniz en önemli seks organınızdır. Sizi harekete geçirebilecek bir şeyi hayalinizde canlandırın.

2- İletişim kurun. İşleri hızlandırmak için ne istediğinizi ona söyleyin.

3- Aceleci olmanın keyfine varın. Tutkulu bir şekilde öpüşün onu hareket edemeyeceği bir şekilde köşeye sıkıştırın.

4- Oyuncaklarla oynayın. Online olarak satın alabileceğiniz bazı seks oyuncakları deneyebilirsiniz.

5- Hızlı seksi küçük bir spor çalışması veya kahve molası olarak düşünün. Bu küçük aralar gününüze renk katmıyor mu?

6- Hızlı seks esnasında dikkatinizin dağılmaması çok önemli. O yüzden aklınızı tamamen boşalttığınızdan (örneğin işle ilgili sorunları unuttuğunuzdan) emin olun.

Sevgilinizi İkna Etmenin Yolları
Konuşun: Uzun bir ilişkinin faydalarından biri de ona "Hızlıca sevişmeye ne dersin?" diyebilmektir. Ama bunu heyecanın başladığı ilk anda söylemeniz çok önemli.

Mekana Önem Verin: Harekete yataktayken geçmeniz, uzun bir ön sevişmenin ardından saatler sürecek seks seansı çağrışımı yapar. Bunun yerine sevgilinizi koltukta veya mutfakta kışkırtmayı deneyin. Sonrasında yatağa girmek size kalmış.

Zamanlama: Dışarıdan yemek siparişi verdikten hemen sonra veya işe gitmeden önce kapıdan çıkarken ilk adımı atın. Böylece ikiniz de az zamanınız olduğunu bilirsiniz.

Soyunmayın: Tamamen ya da kısmen giyinik olmanız hızlı seksin olmazsa olmazlarındandır.

alıntı : mynet