16 Haziran 2011 Perşembe

Salyongoz var dikkat


lütfen yağmurlu havalarda yürürken dikkat ediniz, o ıslaklığı fırsat bilip ortalığa çıkan salyangozların üzerine basmayınız.
- lütfen araba altına saklanmış kedi yavrularına inatla yaklaşıp, çok anlıyorlarmış gibi "pispispispispis" demeyiniz. bırak saklansın, gelirse sizindir.
- lütfen yolda yürürken arkanızda biri olup olmadığına bakmadan su aygırı gibi sigara dumanını üflemeyiniz.
- lütfen evlendiğinizde arkanıza yok olası konvoylarınızı da alıp yedi mahalle boyunca korna öttürmeyiniz. hastamız var, laftan anlayın. çok hastayım.
- lütfen çocuğunuz olduğunda marifetmiş gibi "gel amcanlara pipini göster" aktivitesine girmeyiniz. kızların suçu ne? (fatmagül esprisi yapmayacağım.)
- lütfen her iki lafınızdan biri "amına koyyim" olmasın. küfrün yerinde edileni güzeldir.
- lütfen ramazan ayında 30 gün kabız eşek gibi kıvranıp arife günü alkol komasına girmeyiniz. madem rakı içersin neden tesbih çekersin ha? başkaldırıyorum de.
- lütfen sevgilinizle öpüşürken ibrahim tatlıses stilini benimsemeyiniz. unutmayın, insan emiş gücünün yüksek olması için özelleşmemiştir.
- lütfen midye dolma yerken midye kabuğunun içini yalamayınız. çok çirkin bir görüntü.
- lütfen düğün salonlarının kolonlarını çepeçevre ayna ile kaplamayınız. nazar keser.
- lütfen "oran'dan geçiyor mu bu dolmuş, eki ki ki" salak esprisini yapmayı bırakınız. doksanlar biteli çok oldu.
- lütfen süheyl uygur'un ömrünün geri kalan kısmında mikimaus'lu ceketler giymesine engel olunuz. şahane pazar'a değinmiyorum bile.
- lütfen biraz daha gülümseyiniz, sabrediniz, lütfen diyiniz, teşekkür ediniz

Hiç yorum yok: