15 Temmuz 2011 Cuma

Erotik Türk Sinema filmleri

Bir Yudum Sevgi
Türk sinemasının en önemli filmlerinden biri olan Bir Yudum Sevgi'de Hale Soygazi, Kadir İnanır rol almaktadır. Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadın, mutsuz olduğu karısından ayrılmak isteyip o kadınla evlenmek isteyen adam ve toplumun bu aşka olan baskısı anlatılmaktadır.

Susuz Yaz
Göz koyduğu kardeşinin karısı Bahar'la tarlasındaki suya tek başına sahip çıkıp köylülere eziyet eden Kocabaş Osman'ın öyküsünü konu alan film, Türk sinemasının en seçkin filmler arasında gösterilmektedir.

Dul Bir Kadın
Filmde, kocası yıllar önce ölen Suna kızıyla yaşayan dul bir kadındır. Suna bir gün arkadaşı Gönül'ün dükkanında Engin'i tanır. Bu tanışmadan sonra Suna'nın hayatı değişir... Müjde Ar ve Yılmaz Zafer'in başrolerini paylaştığı Dul Bir Kadın, Türk sinemasında erotizmin sınırlarını zorlayan bir film.

Kupa Kızı
Filmin ana hikayesini Nilgün'ün, evlililiğin 'gereklerinden' biri olan cinselliği, kocası ile paylaşmak istemeyişi oluşturur... Film, Müjde Ar'ın oyunculuğunda seçkin erotik filmleri arasında yerini alıyor.

Asılacak Kadın
Danıştay kararıyla gösterim izni alan film, çocuk yaştaki karısını gençlerin ilgisini çekçek için kullanan, onları izleyen sapık eğilimli bir kocayı anlatır... Ürkütücü, rahatsız edici belki ama müstehcenlik tuzağına düşmeden, Sabuncu' nun dikkatli çabalarıyla kurtarılmış önemli bir film.

Anayurt Oteli
Yusuf Atılgan'ın romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Ömer Kavur yapmıştır. Filmde,istasyon yakınlarındaki babadan kalma on dört odalı, eski bir otele gizemli bir kadın gelir. Otelin katibi ve sahibi Zebercet'in dünyasına cinsel bir düş gibi girer. Zebercet'in umutsuz bekleyişi onu trajik bir sona doğru götürür...

Bez Bebek
Melek (Hülya Koçyiğit), küçük kızı Gülcan'la (Begüm Örnek) kasabadaki bağ evinde dört yıldan beri yalnız yaşam sürmektedir. Kasabada, Ahmet Usta adındaki bir işçi ile bir süre sonra yakınlık kurar. Ahmet'le ilk kez kadınlığını hisseden Melek, uyayan cinselliğinin farkına varmaya başlar...

Kadının Adı Yok
Atıf Yılmaz'ın yönettiği filmde, Hale Soygazi başroldedir. Atıf Yılmaz kitaptaki 'Adsız Kadın' ın erkek gibi davranarak erkek dünyasında yer edinmesini ters düz edip, filminde yeni bir boyut kazandırmıştır.

Firar
İki çocuklu Ayşe (Hülya Koçyiğit) metres oturduğu kocasını, nikâh kıymayıp oyaladığı için öldürülür. Tutukevinde, kaçmak için topal gardiyanla (Talat Bulut) ilişki kurar ve erkeksizlik nedeniyle onunla birlikte olur...

Mine
Güzelliğiyle erkeklerin yanısıra kadınların da dikkatini çeken Mine, içine kapanık, mutsuz bir yaşam sürer. Türkan Şoray ve Cihan Ünal'ın kamera karşına geçtiği filmin yönetmenliğini Atıf Yılmaz yapmıştır.


alıntı : mynet