16 Ağustos 2011 Salı

Google+ ye Üye olurken aman dikkat!


Kaspersky, sahte Google+ davetiyleriyle beraber gelebilecek güvenlik risklerine karşı uyardı.


Haziran ayında açılmış olmasına rağmen hızla büyüyen ve aktif olduğu ilk hafta içinde 10 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Google+, siber suçluların da ağ kullanıcılarını hedeflediği bir merkez haline geldi.

ShareKaspersky Lab Uluslararası Araştırma ve Analiz Grubu Kötü Amaçlı Yazılım Araştırmacısı Fabio Assolini konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Google+ en yeni sosyal iletişim ağı. Heyecan verici bir ağ olmasına rağmen Kaspersky Lab tarafından yapılan araştırmalarda Brezilyalı siber suçluların kullanıcıları şimdiden kötücül linklerle virüslü sayfalara yönlendirdiği ortaya çıktı. Google+ daha büyüme aşamasında olduğundan, biz bu tip tehlikeler konusunda kullanıcıları uyarmanın büyük önem taşıdığını düşünüyoruz.”

Google+’a üye olmak istiyorsanız bunu güvenli bir bilgisayar erişiminden yapmanız ve pop-up pencerelerinin yanı sıra size farklı sayfalara yönlendiren linklerden uzak durmanız tavsiye ediliyor. Tüm bunların yanında kullanıcılar e-posta yolu ile gelen her davetiyeye güvenmemeli ve kabul etmemeli…
alıntı:nazlimcafe.com

Hiç yorum yok: