23 Ağustos 2011 Salı

Kaddafi'nin Karargahı Düştü!


Karargah iç içe yüksek duvarlar tarafından korunuyor.

NATO: Kaddafi Hedefimiz Değil, Ülkeyi Terk Etmesi Sorun Olmaz

NATO askeri sözcüsü Albay Roland Lavoie, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin nerede olduğunu bilmediklerini ve kendisini hedef olarak görmediklerini söyledi.

Naples'teki üste basın toplantısı düzenleyen Lavoie, Kaddafi'nin yerinin sorulması üzerine, "Bir fikrim yok ve bunun gerçekten önemli olduğuna da emin değilim. Çünkü çözüm siyasi olacak. " dedi. Kaddafi'nin çözümün bir parçası olmayacağını ve artık 'kilit Oyuncu' olmadığını ifade eden Albay Lavoie, Kaddafi'nin Libya'yı terk etmesinin de NATO'nun sorunu olmayacağını dile getirdi.

İsyancılar, Kaddafi'nin Karargahına Saldırdı

Libya'nın başkenti Trablus'ta kontrolü büyük ölçüde sağlayan isyancılar, Muammer Kaddafi'nin karargahına yönelik saldırı başlattı.

Bab el Aziziye adı verilen karargah içerisinden patlama sesleri gelirken, NATO uçaklarının bu bölgeye yönelik hava saldırısı düzenlediği öne sürüldü. NATO, uçakların Trablus üzerinde sorti yaptığını doğruladı fakat saldırı konusunda bilgi vermedi.

El Arabiya gazetesine konuşan muhalif sözcü Ahmed Osman, "Devrimciler, karargaha girmek için savaşıyor. Başarı sağlarlarsa karargaha girecekler. " dedi.ALINTI:HBAERLER.COM

Hiç yorum yok: