22 Aralık 2011 Perşembe

Cinsel İlişki Sonrası Mutlaka Yapın


Uzmanlara göre, sağlıklı kalmak için ilişki sonrası cinsel temizliğe dikkat edilmeli...
Elmaelma.com - İlişki sonrasında cinsel organların temizliğine sadece evli çiftlerin dikkat etmesi gerektiğini söyleyen hiç bir doktor ya da uzman yoktur. Sağlıklı kalmak isteyen herkes bu duruma özen göstermelidir.

Cinsel organların özellikle temizliğine ve yıkanmasına dikkat etmek büyük önem taşır.

Erkeklerde...

Erkeklerde ergenlik döneminde sünnet derisinin penisin başını kaplaması sonucu sünnet derisinin altında smegma adı verilen yumuşak ve yağlı bir madde toplanır. Bu madde meni ve idrar damlalarıyla karışabileceği için kişide iltihaplanmalara ve pişiklere yol açar. Ayrıca yaydığı kötü koku cinsel ilişkiye giriş sırasında kadının hiç hoşuna gitmez ve erkeğinden soğuyabilir. Hele ki böyle durumlarda cinsel ilişki sonrasında temizliğe dikkat etmek büyük önem taşır.

Kadınlarda...

Kadınlarda ise bu durum, vagina ve küçük dudaklar arasında smegma birikmesiyle oluşur. Yine aynı şekilde kadında cinsel organının temizliğine dikkat etmezse burada biriken bu sıvı zamanla tazeliğini kaybedince yani temizlenmediğinde sarımsı beyaz bir madde haline gelir. Bu hale gelince yine aynı şekilde yaydığı koku rahatsız edici olabilir. Ancak bu smegma sıvısı taze olduğu sürece erkekleri cinsel bakımdan uyarabilecek bir koku bırakır, ve erkek bu kokuyla çok daha fazla uyarılır diyebiliriz. Kadının organının temizliğinin çok daha önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durum olduğunu da söylemek gerekir.


Alıntı:Kadın.Haberler.com

Hiç yorum yok: