19 Aralık 2011 Pazartesi

Erkek ama sütyen takıyor


Biyolojik olarak erkek olduğu halde, alımlı ve ince hatları nedeniyle hem erkek hem kadın defilelerinde boy gösteren androjen model Andrej Pejic bu kez sütyen tanıttı

Pek çok iç çamaşırı firması yeni ürünlerini tanıtmak için Victoria’s Secret’ın dünyaca ünlü modellerini tercih ediyor. Ancak Hollandalı hazırgiyim markası HEMA farklı bir yoldan giderek, yeni çıkardıkları destekli sütyenlerini tanıtmak için Sırp asıllı süpermodel Andrej Pejic’i seçti.

Moda dünyasının son dönemde paylaşamadığı Sırbistan doğumlu Avustralya vatandaşı 20 yaşındami Pejic'in görev aldığı bu kampanya tartışma yarattı. "Bir erkek manken kadınlar için tasarlanmış bir ürünü nasıl tanıtır" sorusunu da beraberinde getirdi.

İlk yorumlar 20 yaşındaki Pejic’in Marc Jacobs tasarımlarını başarıyla sergilediği yönünde devam ederken, Pejic’in göğüssüz olması reklam kampanyasını başarıya ulaştıran zekice bir yol olarak nitelendiriliyor.

Üretici Hema firmasından bir yetkili "Bu iş için Pejic en uygun kişi. Sutyenimiz göğüs büyütüp kaldırma işlevi görüyor. Biyolojik olarak hiç göğsü olmayan Pejic bile bu ürünü giydiği zaman dolgun göğüslere sahip bir kadından farksız görünüyor" diye konuştu.

Zira ürünün reklamları yayımlandıktan birkaç saat sonra Hollanda’daki Twitter kullanıcıları bu fikri dâhice bulduklarını yazarken, Pejic’in yer aldığı mankenlik ajansı, kampanyanın ‘devrim niteliğinde’ olduğunu söyledi.

20 yaşında ve 1.83 cm boyundaki Andrej Pejic, dünyanın en güzel dış görüntüye sahip androjen mankeni olarak kabul ediliyor.

Pejic, erkek dergisi FHM'in dünyanın en seksi kadınları listesine girmişti.

Pejic, derginin okuyucularının oylamasıyla listenin 98. sırasında yer almıştı.


Alıntı:Posta

Hiç yorum yok: