23 Aralık 2011 Cuma

Rus ve Türk kadınların yemek yarışı!


Rus kadınlar mantı, Türk kadınlar ise mantı benzeri Pelmeni adlı yemeği yapmaya çalıştı


ANTALYA’da bir alışveriş merkezinde düzenlenen yarışmada, Rus kadınlar mantı, Türk kadınlar ise mantı benzeri ’Pelmeni’ adlı yemeği yapmaya çalıştı.

Deepo Alışveriş Merkezi’nde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Rus-Türk-Ukrayna Dostluk Şenliği kapsamında düzenlenen yarışmada, Rus kadınlar ile Türk kadınlar karşı karşıya geldi. Antalya’da yaşayan Rus ve Türk kadınlar, birbirlerinin kültürlerine ait yemekleri yaparak, mutfaktaki hünerlerini sergiledi. Rus kadınlar Türk mutfağının en zor yemeklerinden biri olan mantıyı yaparken, Türk kadınlar da Pelmeni adı verilen mantı benzeri Rus yemeğini yapmaya çalıştı. Yarışmacı kadınlar, daha önce bu yemeği yapmayı denemediklerini belirtirken, özellikle Rus kadınlar küçük parçalara ayrılmış mantı hamuruna şekil verirken zor anlar yaşadı.

Yarışmaya katılan Rus kadınların çoğu Türk erkekleriyle evli oldukları için uzun süredir Türkiye’de bulunduklarını ve Türk mutfağı konusunda deneyimli olduklarını ifade etti. Yarışma sonunda yapılan yemeklerin tadına bakan Türk ve Rus aşçılar, her iki tarafın da son derece başarılı olduğuna karar vererek, beraberlik ilan etti.


Alıntı:kadınhaberler.com

Hiç yorum yok: