20 Ocak 2012 Cuma

Akasya Durağı'nın 'Şaziment'i hayatını kaybetti


Akasya Durağı dizisinin sevilen karakteri “Şaziment”i canlandıran Evin Esen, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Tiyatro ve dizi oyuncusu Evin Esen (63), kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Çok sayıda oyun ve diziyle seyirci karşısına çıkan, son olarak Akasya Durağı’nda oynayan, Sinan karakterinin kayınvalidesi Şaziment’i canlandıran Evin Esen, dün akşam saatlerinde rahatsızlanınca komşuları tarafından Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Esen, buradaki ilk müdahalesinin ardından, iddiaya göre yoğun bakımda yer olmadığı için başka hastaneye sevk edildi.

Esen, ambulansla Pendik Kaynarca Özel Medicine Hospital’a götürüldü. Hastaneye geldiğinde yaşam fonksiyonları durduğu belirlenen sanatçıyı, hayata döndürmek için yaklaşık 45 dakika müdahale edildi, ancak başarılı olunamadı. Şeker hastası olan Esen’in, beyine giden damarlarda meydana gelen tıkanıklık sonucu rahatsızlandığı ve geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Bir süre önce eşinden boşandığı ve tek başına yaşadığı söylenen Esen’in cenazesinin, yarın ikindi namasına müteakip Şakirin Camii'nden kaldırılacağı ve Karacaahmet Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.


Alıntı:Posta

Hiç yorum yok: