10 Ocak 2012 Salı

Evlilikte mastürbasyon normal mi?


Mastürbasyon, kendi kendini tatmin etme, cinsel fantezilerin ve cinsel hayal gücünün sonsuz kullanımı ile gerçekleşir. Bu yüzden hiçbir cinsel eylem bu sınırsızlıkta ve mükemmellikte gerçekleşemez

Mastürbasyonu sadece partneri olmayan kişiler gerçekleştirmez, evli çiftlerde de yaygın olarak görülür.

Mastürbasyonun fiziksel hiçbir kötü tesiri yoktur aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar. Halk arasında söylenen birtakım olumsuz sözler tamamen uydurmadır, cinsel mittir. Woody Allen’ın dediği gibi; "Mastürbasyonu küçümsemeyin çünkü mastürbasyon çok sevdiğiniz biriyle seks yapmaktır." Eski dönemlerde mastürbasyon yapmanın imajı çok farklıydı ve zararlı olduğu sürekli vurgulanırdı.

Zaman içerisinde yapılan araştırmalar sonucunda mastürbasyonun, aşırıya kaçılmadığı sürece zararlı olmadığı tespit edilmiştir. Yani iki günde bir yapılan mastürbasyonun kişiye bir zararı olmaz. Ancak mastürbasyon, her an yakalanma korkusuyla hızla yapılmaya çalışılırsa erkeği erken boşalmaya programlayabilir. Kişinin rahatlamasına ve kimseye zarar vermeden cinselliği yaşamasına yardımcı olduğu içinde doğaldır ve düzenli cinsel partneri olmayan bir erkek için en kolay tatmin yöntemidir.

Evlilikte Mastürbasyon Cinsel Yaşamı Renklendirir

Mastürbasyonu sadece partneri olmayan kişilerin yapmasının doğal olduğu anlayışı yersizdir. Bu anlayış, evli olan ya da partneri olan çiftlerin mastürbasyon yapmalarının çiftleri birbirinden uzaklaştıracağı, mastürbasyon yapan kişinin partnerini arzulamadığı, cinsel yönden onu cazip bulmadığı ya da sevmediği düşüncesine yol açar.

Oysa çiftlerin hem bireysel olarak hem de karşılıklı olarak mastürbasyon uygulamaları doğaldır. Evlilikte mastürbasyon, eşler arasındaki cinsel ilişkiye olumlu katkılarda bulunabilir, cinsel yaşamı renklendirebilir, cinsel duyarlılığın ve cinsel arzunun artmasını sağlayabilir. Evlilik hayatında cinsel birleşme dışında kalan tüm cinsel doyum yolları arasında evlilik ilişkisine en az zararı dokunan cinsel doyum yolu; mastürbasyondur.

alıntı:posta

Hiç yorum yok: