16 Ocak 2012 Pazartesi

Tartışılan oyun sahnedeİstanbul'da sergilenen 'Yaklaştıkça' isimli oyun, sergilenen cesur sahneleri ile dikkat çekiyor

Gencay Gürün’ün Türkçe'ye çevirdiği, Celal Kadri Kınoğlu’nun yönettiği; Murat Han, Şencan Güleryüz, Nilperi Şahinkaya, Esin Harvey’in rol aldığı ‘Yaklaştıkça’ (Closer) oyununun galası önceki akşam Profilo Gösteri Merkezi’nde yapıldı. Galaya, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin Mesude’si Nilperi Şahinkaya’nın striptiz sahneleri damgasını vurdu.

OYUNDAN NOTLAR

Closer filminde Natalie Portman’ın oynadığı Alice karakterini oyunda canlandıran Nilperi Şahinkaya “Herkesin kabul edeceği çok önemli bir rol diye bana söylendi, ben de çok heyecanlandım kabul ettim. Teksti okuduğumda cesur dediğiniz sahnenin arka planda kalacağını düşünüp kabul ettim. Ben güzel eleştiriler alıyorum” dedi.

Oyunda sevgilisinden tokat yiyen Şahinkaya “Gerçek hayatta ben de şiddete maruz kaldım. Öyle bir sevgilim oldu. Güzel okkalı bir tokat yedim. Hemen ayrıldık” diye konuştu. -

Striptiz sahnelerindeki rahatlığıyla dikkati çeken Murat Han ise “Bence oyunun sahneleri abartmaya gerek yok. Yasaklanmasına bir sebep yok. Tekstin orijinali daha ağır. Bizimki yumuşatılmış hali” dedi.

Sevgilisi Murat Han’ın cüretkar sahnelerini müstakbel kayınpederi Feyzullah Han ile en önden izleyen manken Nur Gümüşdoğrayan ise “Ben üç dört defa izledim. Oyunu çok beğendim. Kendisi oyuncu olduğu için saygı duyuyorum onunla gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu

Alıntı:posta

Hiç yorum yok: