25 Şubat 2013 Pazartesi

İnternet Explorer 11 Windows Blue ile birlikte geliyor.


Microsoft firmasının yeni Windows Blue işletim sisteminin Windows 8 sonrası yeni işletim sistemi olması bekleniyor ve buna dair bilgiler ve söylentiler geliyor. Bu kapsamda sızdırılan ekran görüntüleri neticesinde Internet Explorer 11 olacağı da ortaya çıktı.

Teknoloji devi Microsoft’un yeni işletim sistemi üzerinde çalıştığı son zamanlarda gündemden düşmüyor. Şimdiye kadar sızdırılan bilgi ve görüntüler şirket tarafından onaylanmadı ancak yeni görüntüler bu işletim sistemi hakkında bilgiler vermeye yetiyor. Daha önce gelen bilgilere göre temel NT kernel yapısının değişecek olduğu görülüyor.

Yeni gelen haberlere göre, Internet Explorer 11′in Windows Blue’ya entegre edileceği söyleniyor. Microsoft Windows 8′de IE 10′u tanıtmıştı ancak bu işletim sisteminde IE 11′i test sürecine alacağı söyleniyor. İnternet Explorer’in Windows 7 ya da diğer sürümler üzerinde çalışıp çalışmayacağı şimdilik bilinmiyor. Söylenenlere göre Winsows Blue yaz aylarında beta olarak karşımıza çıkacak ve 2014 yılında kullanıcılara tam sürüm olarak sunulacak.

Hiç yorum yok: