9 Şubat 2013 Cumartesi

SON DAKİKA !!! TUNUSTA İSYAN ÜLKE GENELİNE SICRADI

- İktidardaki en-Nahda Hareketi Partisi taraftarlarının yanı sıra İslami eğilimli göstericiler, hükümeti destekleyen ve şiddeti kınayan sloganlar attı.
Yaklaşık 3 bin kişiden oluşan göstericiler, ''Canımız kanımız sana feda olsun Meşruiyet'' sloganıyla Ulusal Kurucu Meclis'in meşruiyetini desteklediklerini ve şiddeti reddettiklerini haykırdı. Göstericiler, ellerinde ''Vefakarlar...vefakarlar, ne toplantı ne de çağrı'' pankartları taşıyarak, devrimi koruyucu yasanın etkinleştirilmesini ve devrik rejim dönemindeki önde gelenlerin geri dönmesinin engellenmesini talep etti. Gösteriye, Nahda Hareketi Partisi'nin önde gelenlerinden başbakanın eski Siyasi Danışmanı Lutfi Zeytun ve Amir Leırayyıd'ın yanı sıra geçici meclisten milletvekilleri de katıldı. Zeytun gösteri esnasında yaptığı konuşmada, ''Nahda Hareketi Partisi, kişileri temsil etmenin ötesine giderek, medeniyet ve özgürlük projesine hizmet etmektedir'' dedi.
Bugünkü gösteriler, Muhalif lider Şükrü Belıyd'in öldürülmesinin ardından başlayan ve Nahda Hareketi Partisi'nin ülke genelindeki binalarını hedef alan gösterilere misilleme olarak düzenlendi.

Hiç yorum yok: